Yıldız Oyuncu Christian Bale’den Batman Serisine Yeşil Işık: ”Nolan Yönetirse, Tekrar Batman’i Oynarım”

Tüm dünyaya ismini duyurmayı başaran Christian Bale, yer aldığı her üretimi bir adım öne çıkarmayı başarıyor. Hayli geniş bir hayran kitlesine sahip olan Bale, canlandırdığı ‘Batman’ karakteriyle adeta akıllara kazındı. Mesleğinde hala yükselmeye devam eden güzel aktör, yakında beyaz perdede vizyona girecek ‘Thor: Love and Thunder’ sinemasının basın toplantısında konuştu. Christian Bale kendisini efsane yapan ‘Batman’ sineması hakkında da açıklama yapmayı ihmal etmedi.

Canlandırdığı her karakterle sinema tarihine kazınan karizmatik oyuncu, ‘Batman’ serisinin en çok beğeni toplayan ismiydi.

2005 yılında izleyici karşısına çıkan Batman Başlıyor (Batman Begins) sinemasıyla birlikte, Bale bu vakitte kadarki en sevilen ‘Bruce Wayne/Batman’ karakteri olmayı başardı.

2008’de sevenleriyle buluşan Batman serisinin ikinci sineması The Dark Knight (Kara Şövalye) başrolü Bale tekrar büyük ses getirmişti.

Christian Bale, 2012 üretimi Kara Şövalye Yükseliyor (The Dark Knight Rises) sineması ile son defa ‘Batman’ kostümüyle kameralar karşısına geçmişti.

Bale’nin akabinde Batman rolü hem Ben Affleck hem de Robert Pattinson tarafından canlandırılmıştı.

Yeni projesinin basın toplasında konuşan Christian Bale, Christopher Nolan imzası taşıyan Batman üçlemesi hakkında da kıymetli açıklamalar yaptı.

Screenrant’a konuşan Bale, Christopher Nolan’ın tekrar direktör koltuğuna oturması halinde bir kere daha Batsuit’i giyeceğini söylemesiyle hayranlarını heyecanlandırdı.

“Aklımda, Chris Nolan kendi kendine ‘Biliyor musun, anlatacak diğer bir öyküm var’ dese bu bir şey olurdu. Ve o öyküyü benimle anlatmak isteseydi, ben de katılırdım.”

Ancak aktör, kendisi ve Nolan’ın Batman sinemalarının gidişatı hakkında çekimler başlamadan evvel konuştuklarından da bahsetti.

Planlarının her vakit bu cihanda makul ölçüde sinema yapmak olduğunu belirten Bale, ‘Hey, bak’ dedik. Bunu yapacak kadar şanslıysak, üç sinema çekelim. Ve sonra uzaklaşalım. Çok fazla oyalanmayalım.”’ dedi.

Christian Bale, Thor serisinin dördüncü kısmı olan Thor: Love And Thunder’da ‘Tanrı Kasabı Gorr’ karakteriyle yine sevenleriyle buluşacak.