Yeni Apple Watch modellerini bekleyenlere kötü haber

Eylül ayının yaklaşmaya başlamasıyla birlikte, kulisler Apple haberleriyle dolup taşmaya başladı. Apple sızıntıları denilince akla gelen birinci isimlerden biri olan ünlü gazeteci Mark Gurman ise, bugün yeni akıllı saat modellerine ait epeyce değerli argümanlar ortaya attı.

Gurman bugüne kadar paylaştığı yazı ve tweet’lerinde Apple Watch Series 8’de yeni bir yonga setinin bulunacağını ve bu sayede Watch Series 6 ile birebir yonga setini kullanan Watch 7’den çok değerli bir farkının olacağını söylüyordu. Fakat ünlü gazeteci fikrini değiştirmiş üzere görünüyor.

Yeni Apple Watch modellerini bekleyenlere berbat haber

Bugün bir internet sitesine röportaj veren Gurman, Apple Watch Series 8’de kullanılacak yonga setinin Watch Series 7 ile tıpkı olacağını yani rastgele bir değişiklik yapılmayacağını söyledi. Aslında bu açıklamanın bir öbür manası ise, Watch Series 8 iki sene evvel piyasaya sürülen Watch Series 6 ile birebir yonga setini kullanacak.

Öte yandan makus haberin tek sahibi Apple Watch Series 8 değil. Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalara nazaran, bu yıl tanıtılması beklenen bir öbür akıllı saat modeli olan Watch SE 2’de de beklentilere cevap vermeyerek küçük ekranla karşımıza çıkacak.

Bilindiği üzere bugüne kadar paylaşılan argümanlarda, Apple Watch SE 2’de tıpkı Apple Watch Series 7’de gördüğümüz üzere büyütülmüş dokunmatik ekranın olacağı konuşuluyordu. Lakin Gurman’ın tezleri doğruysa, daha büyük ekranlı SE 2 hayalleri de bir sonraki bahara kaldı.