Xiaomi 12 Ultra İlk Kez Kanlı Canlı Görüntülendi

Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, her yıl yeni aygıtlarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Dev şirketin bu yıl çıkması beklenen amiral gemisi telefon Xiaomi 12 Ultra da heyecanla bekleniyor.

Geçtiğimiz aylarda merakla beklenen telefon hakkındaki argümanları derlediğimiz bir içeriği sizlerle paylaşmıştık. Bu içerikte telefonun 865 dolardan başlayan fiyatlarla satılabileceği, dikkat cazibeli bir kamera dizaynına sahip olacağı, Snapdragon 8 Gen 1 ile geleceği üzere birçok bilgi yer almıştı. Artık ise telefondan yeni bir manzara sızdırıldı.

Xiaomi 12 Ultra

Shodow_Leak isimli Twitter hesabı tarafından sızdırılan imaj, Xiaomi’nin yakında çıkması beklenen telefonuna bir bakış atmamızı sağladı ve bizi hayli farklı bir modelin beklediğini ortaya koydu. Fotoğraf, Xiaomi 12 Ultra’nın büyük bir art kamerayla geleceğini gösterdi. Ayrıyeten, Xiaomi’nin kamera için paydaşlık kurduğu Alman şirket Leica’nın logosunun telefon ardında yer aldığı da görüldü.

Söylentilere nazaran Xiaomi 12 Ultra, optik manzara sabitleme özelliğine sahip 50 MP ana kamera, 48 MB ultra geniş ve 48 MB telefoto kamera ile gelecek. Ayrıyeten telefonun 6.73 inç ekran ve 120W şarj özelliğine sahip 5000mah batarya ile geleceği de konuşuluyor.

Son olarak sağlam bilgi kaynaklarından olan Digital Chat Station tarafından birtakım değişik dataların paylaşıldığını da eklemek gerek. Buna nazaran Xiaomi’nin L1, L2S ve L3S kod isimli akıllı telefonlarının en üst modelleri, 12 GB RAM ve 512 GB hafızayla gelecek. Bu telefonların da sırasıyla Xiaomi 12 Ultra, Xiaomi 12s ve Xiaomi 12s Pro olduğu belirtiliyor.