Twitter ‘Video Altyazı’ Özelliği Geldi [Nasıl Kullanılır?]

Dünyanın en tanınan mikroblog sitesi Twitter, yeni bir özellik duyurdu. Platformun resmi hesabından yapılan açıklamada, artık tüm iOS ve Android kullanıcılarının videolarda altyazı özelliğini kullanabilecekleri tabir edildi. Twitter’ın görüntü altyazı özelliği, bir müddettir web sürümde bulunuyordu.

Eğer Twitter’da sıklıkla görüntü izleyen bir kullanıcıysanız, kimi görüntülerde “CC” yazan yeni bir buton görmüş olabilirsiniz. İşte Twitter’ın görüntü altyazı özelliği de tam olarak bu butondan ibaret. Butonun üzerine dokunduğunuzda, videodaki altyazıyı açıp kapayabiliyorsunuz. Böylece yabancı lisan görüntüler izlerken anlamadığınız kelamları, altyazı ile anlayabilirsiniz.

Dağıtımına başlanan özellik şimdi size gelmemiş olabilir

Twitter’daki “Twitter Support” isimli hesaptaki açıklamalara nazaran bu özellik, artık tüm iOS ve Android kullanıcıları tarafından deneyimlenebiliyor. Fakat Webtekno ofisinde yaptığımız denetimlerde, özelliğinin dağıtımına hala devam edildiğini görüyoruz. O denli ki kimilerimiz Twitter’ın görüntü altyazı özelliğini kullanırken kimilerimiz kullanamıyor. Lakin bu durum kısa bir mühlet içerisinde değişecektir. Şayet gün içerisinde hiçbir değişiklik olmaz ise Twitter uygulamasını manuel olarak güncellemeye çalışın.

Şimdi sizlerle, özelliği test edebileceğiniz bir tweet paylaşacağız. Şayet Twitter’ın masaüstü sürümünü kullanırsanız, altyazı özelliğini zaten görüntülüyor olacaksınız. Taşınabilir uygulamalarda ise az evvel paylaştığımız butonu görmeye başlamış olmalısınız.

Twitter’ın altyazı özelliğini test edebileceğiniz örnek paylaşım: