Süper Lig Yeniden beIN SPORTS’ta: İhale İptal Edildi, Sözleşme 2 Yıl Uzatıldı

Türkiye Futbol Federasyonu, yaptığı açıklamada Katar’lı beIN SPORST ile Harika Lig ve TFF 1. Lig yayın ihalesinin iki yıl mühletle uzatıldığını duyurdu. Evvelki TFF idaresi tarafından açılan ihale ise iptal edildi.

Komisyon fonksiyonunu yitirdi

TFF’de yaşanan idare değişikliği sonrasında, Yayın İhale Komisyonu’nda yedi kişi misyonundan ayrılmıştı.

TFF’den yapılan açıklamada bu sebeple, açılan ihalenin fonksiyonsuz kaldığını ve iptal edildiğini, mevcut yayıncı kuruluş olan beIN SPORTS ile mukavele uzatıldığı duyuruldu.

TFF’nin yayınladığı ihale açıklaması şu formda;

Türkiye Futbol Federasyonu İdare Heyeti yaptığı toplantıda; 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait olarak, TFF Muhteşem Lig ve TFF 1. Lig Yayın Haklarının Bölümüne ait düzenlenen Yayın İhalesi ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuştur. 

Yönetim Heyeti; daha evvel oluşturulan 9 kişilik Yayın İhale Komisyonu’ndan 7 üyenin ayrılmış olması nedeniyle Kurulun fonksiyonunu yapamaması, İstekli’lerin ihale şartnamesindeki kural ve şartlara uygun teklif vermemesi, birtakım paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve yayın kesimindeki şartlar nedeniyle, 2022-2023 futbol dönemi ve devam eden dönemlere ait yayın ihalesini iptal etmeye oy birliği ile karar vermiştir.

Yukarıdaki şartlara ek olarak, transfer döneminin açılması ve Kulüplerimizin transfer periyodunda sağlıklı bir planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok az bir müddet kalması nedeniyle tekrar bir ihale düzenlenmesinin de mümkün olmadığı göz önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma kontratı yapılmasına oy birliği ile karar verilmiştir.