Sevgiliye Doğum Gününde Yapılabilecek 30 Unutulmaz Jest

Doğum gününde sevgilinizin sizden beklentisi sıradan bir güne göre çok daha fazladır. Fakat aşk ‘En hoş doğum günü hediyeleri ile sevgilimi şaşırtayım‘ demekle yetinmez. Aşk maneviyat ve maneviyatı hissettirebilecek yürek ister 🙂 Artık içinizden ‘Çattık’ demiyorsunuzdur umarım. Zira eğri oturup hakikat konuşalım istiyorum. Sevgilinize doğum gününde istiyorsanız ikram almayın lakin ona kendisini bir halde özel hissettirin. Çiftlerin yaptığı en büyük yanılgı, özel günlere bakış açısı ‘Sevgilim benden armağan bekliyor, ikramını alayım da husus kapansın’ dan ibaret. Halbuki o işler o denli değil.. Sevgilinizle dolu dolu bir gün geçirmeyi planladınız mı hiç. Şöyle pak bir deniz havası alın.. Yapacağınız küçük değişiklikler aşkınızı daha da canlı tutacaktır, bizden söylemesi.. Haydi gelin sevgilinizi nasıl keyifli edebilirsiniz gelin birlikte bakalım…

1. Sevgilinize kahvaltı hazırlayıp yatağına götürün.

Sevgiliniz için romantik bir ambiyans yaratmaya çalışıyorsan, ondan evvel uyanıp yatağına kahvaltı götürebilirsiniz.

2. Elini yüzünü yıkarken, görmesi için banyodaki aynaya onu çok sevdiğinizi söyleyerek doğum gününü yazılı olarak kutlayın.

Sevgiline sunacağın hediyeni daha da romantik hale getirerek, onu çok sevdiğini bir sefer daha vurgulayabilirsiniz.

3. Sevgilinizin doğum gününde o günü “Seni seviyorum” günü ilan edin ve gün içinde bunu sıkça tekrarlayın.

Bu özel günde sık sık sevgilinize sevginizi haykırmak, onun memnun olmasını sağlayacaktır.

4. Bir aşk şiiri okuyarak cd’ye kaydedin ve arabasının cd çalarına yerleştirin.

Sevgiliye hoş bir jest olarak romantik ve özel bir seçenek arıyorsanız, ona şiir okuyarak cd’ye kaydedebilirsiniz. Böylelikle seyahat yaparken her an sizi yanında hissedecektir. Sevgilinize bu şiiri dinleyebileceği bir yer belirleyin. Örneğin bir arabası varsa, otomobilde dinleyecektir.

5. Romantik bir akşam yemeği hazırlayın.

Bazen sadece bir romantik yemek, işleri daha uygun hale getirebilir. Kendinizi daima en özgün fikirleri bulmaya zorlamak yerine onu keyifli etmenin ve gününü olabildiğince güzelleştirmenin yollarını düşünerek daha hoş anlar yaratabilirsiniz.

6. Bu yılki doğum gününü kumsalda romantik bir formda kumsala ismini yazarak geçirin.

Zamanınızı planlayabilirseniz, onunla geçireceğiniz şahane bir tatil yapabilirsiniz. Programınız ve onun programı belirlenmeli ve vaktiniz olmalıdır. Şartlar yerine getirilirse, bu plan çok güzel bir sürpriz olacaktır.

7. İş yerine sevgilinizden evvel gidin ve çalışma masasını romantik bir biçimde süsleyip renkli not kağıtlarına yazılı notlarla donatın.

Tüm dikkatinizi ona vererek onun yanında ekstra özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Düşündüğünüz ve bu anı paylaşmak istediğiniz tek kişi olduğunu ona hissettirerek, bir kere daha keyifli olmasını sağlayabilirsiniz.

8. Küçük bir çılgınlık yapıp gün içinde sıklıkla sevgilinizi arayıp “Yaşama sebebimsin” deyin. Bu aksiyonu onu çıldırtana kadar yapın. Ömür uzunluğu unutamayacağından emin olabilirsiniz 🙂

Günün her saatinde sevgilinize şirin, romantik ve komik bildiriler göndererek hem işte şahane bir gün geçirmesini sağlayabilir, hem de en romantik sürprizlerden birini yaratabilirsiniz!

9. Birlikte çekildiğiniz en hoş fotoğrafların albümünü hazırlayıp albümün ortasına romantik kelamlar sıkıştırmak.

Sevgilinize unutulmaz ve çok tesirli bir doğum günü sürprizi yapmak istiyorsanız size kusursuz bir teklifimiz var.  Birlikte çekildiğiniz en hoş fotoğrafların albümünü hazırlayarak, anılarınızı tazeleyebilirsiniz.

10. Sevgilinizle yaptığınız whatsapp, sms konuşmalarınızı ve instagram fotoğraflarınızı kitap haline getirip ona ikram edin.

Sevgilinize hazırlayacağınız bu sürpriz ile aranızda geçen sohbetler bir roman üzere olacak ve sonsuza kadar sizi o anlara götürecektir.

11. Onu ne kadar çok sevdiğinizi, samimiyetinizi anlatabileceğiniz bir görüntü çekin ve sinema cdsi içinde “Harika bir sinema, kesinlikle izlemeni tavsiye ederim” diyerek sevgilinize verin.

Sevgiliye doğum günü sürprizi için en uygun armağan ona olan hislerini anlatmak olabilir. Nasıl mı? Alakanız boyunca bu münasebetin sana hissettirdiklerini görüntü çekerek anlatabilir, hislerinizi lisana getirebilirsiniz.

Paylaştığınız özel anlar hakkında neler hissettiğinizi, onu ne kadar sevdiğinizi, en sevdiğiniz tarafları ve sahip olduğunuz her ayrıntıyı kısaca anlatın. Daha sonra bunların her birini tek modül halinde birleştirin ve kısa bir sinemaya dönüştürün. Bu sineması, sevgilinizin doğum günü için özel olarak belirlediğiniz bir yerde birlikte izleyin. Hazırladığınız yerin da epey romantik olmasına dikkat edin. Böylelikle sevgilinizle unutulmaz bir gün yaşayabilirsiniz.

12. Meskenin içini notlarla donatın ve bu notlar en sonunda sevgilinizi ona aldığınız doğum günü armağanına götürsün.

Sevgilinize aldığınız bir hediyeyi kuru bir şekilde vermek kabul edilemez. Armağanınızı ona vereceğiniz notlarla tamamlayabilirsiniz. Böylelikle ona başınızdan ve kalbinizden geçenleri dile getirme imkanı bulabilirsiniz.Sevgilinize doğum gününde vereceğiniz sürprizler ortasında ona gün uzunluğu rehberlik edecek satırlar halinde notlar bırakmak epey eğlenceli ve romantik. Doğum günü için hazırladığınız yer için küçük notlar hazırlayın ki sevgiliniz burayı romantik ve eğlenceli bir halde bulabilsin.

13. Sevgilinizi heyecanlandıracak aşk mektupları yazarak, ona kıymet verdiğinizi hissettirin!

Eşinize/sevgilinize bu tıp aşk mektupları yazdığınızda, ona paha verdiğinizi ve yanınızda olduğunu hissettireceksiniz. Romantik mektubunuzla hiç beklemediği bir anda karşılaşmak sevgilinizin kalbini ısıtacak.

14. Sevgilinizin odasını, ipinin ucunda romantik kelamlar yazan uçan balonlarla donatın.

Onun için özel bir ortam hazırlayın. Sevdiğinizin, beğendiği yemeklerin yanı sıra romantik nesneler yardımıyla da hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Hazırladığınız bu ortamın size özel anılar taşıyan objelerle çevrili olmasına müsaade verin. Hatta birlikte çekmiş olduğunuz fotoğrafların çıktısını alın ve etrafınızda rastgele bir yere yapıştırın.

15. Şayet eşiniz yahut sevgiliniz doğayı seviyorsa romantik bir piknik hazırlayın.

Sevgiliniz için bir başka doğum günü jesti ise romantik bir piknik planı olacaktır. Kız arkadaşınızla sevimli bir romantik piknik planlayın. Piknik planlamak bilhassa bayanların keyif aldıkları ve romantik hissettikleri bir aktivitedir.

16. Konutta eğlenceli bir aktivite planlayın.

Sevgilinize eğlenceli bir jest olarak ona oyun sürprizi yapabilirsiniz!  “Erkekler, kendileri üzere futbol konuşan, görüntü oyunları oynayan ya da en aktüel playstation oyunlarına meraklı bayanlardan inanılmaz derecede etkilenirler….” Siz de sevgilinize eğlenceli bir oyun sürprizi yaparak onu şaşırtabilir, hayran olmasını sağlayabilirsiniz.Yapacak bir şeyiniz yoksa bahçeye çıkıp eğlenceli görüntüler izleyebilirsiniz. Hem de hiç para harcamadan. Nihayet; Ne izlerseniz izleyin, yaz aylarının güneşli tadını çıkarabilir ve rahat bir vakit geçirebilirsiniz.

17. Birlikte hoş bir gün geçirebileceğiniz romantik bir kamp yapın.

Bir öbür uygun fikir de kamp yapmak olabilir. Lakin bunun için her ayrıntıyı dikkatlice hesaplamanız gerekir. Burada romantik bir hafta sonu geçirmek için her fırsatı değerlendirmelisiniz. Öncelikle orada nasıl bir kamp çadırı kullanacağınıza karar vermelisiniz. Elbette tüm bu hazırlıklar için yeterli yemek, romantik müzik ve uygun şaraba gereksiniminiz olacak…

18. Sevgiliniz için doğum günü partisi düzenleyin.

Sevgililer Günü için doğum günü sürprizi olarak arkadaşlarınızla kalabalık bir yerde yapmak istiyorsanız bu öneri tam size nazaran. Elbette baş başa bir doğum günü kutlaması dışında arkadaşlarınızla bir ortaya gelebileceğiniz diğer bir tertip da düzenleyebilirsiniz. Sevdikleri tarafından unutulmadığını bilmek ona âlâ gelecektir. Arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle eğlenceli bir parti verin, sevgilinizi çok memnun edecek bir doğum günü sürprizi olacak. Öncelikle, partinizi nerede tutacağınıza karar vermelisiniz. Bunu içeride mi yoksa dışarıda mı yapacağınıza bağlı olarak bir plan uygulamanız gerekir. Yaz aylarıysa açık hava partisi düzenleyin bilhassa kıyı bölgesinde çok hoş ve şık olur.

19. Şayet imkanınız varsa bir tekne kiralayın.

Birlikte yapılacak bir seyahat ya da tekne kiralamak sevgiliye doğum günü sürprizleri ortasında en etkileyicilerinden biridir diyebiliriz. Hem romantizm hem huzur vadeden bir lokasyon ile sevgilinizi şaşırtabilirsiniz.

20. Romantik bir gece için mum yoluna güller serin.

Mum ışığında aşk bir diğer hoş şey! Bu gecenin öbür olağan gecelerden farklı olmasını istiyorsanız romantik bir mum performansı ve ayaklarına serpeceğiniz güller ile romantik bir gece yaşayabilirsiniz.

21. Sevgilinizle romantik seyahat rotası planlayın!

Sevgilinizle bir diğer doğum günü planı, romantik bir seyahat programı oluşturmaktır. Her vakit fırsat bulamadığınız bu yollarda aşkınızı tam manasıyla yaşayabilir ve seyahat ederken olağanüstü anılar biriktirebilirsiniz. Bu planı yapmak için evvelce biraz araştırma yaparak işe başlayabilirsiniz. Gideceğiniz rotaları seçerken ise romantik ortama dikkat ederseniz sizin için çok daha keyifli ve hafızalara kazınan bir seyahat olacaktır.

22. Sevgilinizle birlikte bisiklet çeşidi ve tabiat yürüyüşünü tercih edin.

İşte size romantik bir doğum günü fikri daha. Sevgilinizle doyasıya eğlenerek ya da romantizmi yükseklerde yaşayarak doğum gününde bisiklet çeşidi yapmaya ne dersiniz? Günlük hayatınızın tüm taraflarıyla büsbütün uyumlu olduğunuzu göstererek sevgilinizle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

23. Romantik bir restaurantta yemek yiyin.

Sevgilinize özel bir doğum günü planı yapmak istiyorsanız hoş bir restoranda romantik bir yemek de epeyce tesirlidir. Klişe bir teklif olsa da her vakit akıllarda kalıcı bir kutlama olacaktır. Hediye vermenin en pratik ve şık yollarından biri de şık bir restaurantta yemek yemektir. Görselleştirme her vakit anıları canlı fiyat. Anılarınızı tazelemek ve sevgilinize hoş bir armağan vermek istiyorsanız şık bir restaurantta baş başa kutlama yapmak tam size nazaran.

24. Mutfakta birlikte yemek hazırlayın.

Herkesin romantik planları vardır ve klişe çerçeveye düşmeden hoş romantik anlar yaşamanın sırrı mutfaktadır. Yalnızca erkeklerin değil bayanların da kalbine giden yol midelerinden geçer. Öyleyse neden bir çift olarak lezzetli yemekler pişirip, mutfakta romantik anlar yaşamayasınız?

25. Dağ konutuna gidin.

Küçük bir konut, dağ meskeni, bağ meskeni gibi mekanlarda istediğiniz doğum günü müzikleriyle eşsiz anlar geçirebilirsiniz. Farklı doğum günü aktiflikleri, doğum günü pastası, doğum günü görüntüleri ve fotoğrafları, kendi tanımlayabileceğiniz boyut ve hallerde kutlanabilir. Aklınızdaki tertip fikrine nazaran sevgilinize harika bir doğum günü yaşatabilirsiniz.

26. Sevgilinize kalp formunda kurabiyeler yapın.

Kalpli kurabiye kalıpları ile ona lezzetli ve romantik bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Çayın yanında kurabiyeler ile ona olan sevginizi en hoş biçimde gösterebilirsiniz.

27. Sevgilinizi alakanızın başladığı yere götürün.

İlişkinizin başladığı yere gitmek, sevgilinizin doğum gününde gidilebilecek en özel yerlerden biridir. Muhtemelen her şeyin başladığı yere gitmek nostaljik bir formda anılarınızı tazeler. Romantizmin ve nostaljinin tadını bu halde çıkarmaya hazır olun.

28. Birlikte romantik bir sinema izleyin!

Örneğin; Konutta oturup birlikte sinema izleyerek baş başa bir doğum günü geçirebilirsiniz. Partnerinizle birlikte cips, sıcak ve soğuk içecekler, meyve, patlamış mısır yiyebilirsiniz. Para vererek gittiğiniz sinemalardan daha çok eğleneceğinizden emin olabilirsiniz. İkiniz de sinema izlemekten hoşlanıyorsanız,  klişe lakin tesirli bir prosedürdür.

29. Sevgilinize çikolata kutusu gönderin.

Birkaç istisna dışında birden fazla bayan çikolatayı sever. Çikolata beyindeki memnunluk hormonunu harekete geçirir ve insanların kendilerini düzgün hissetmelerini sağlar. Hisleriyle yaşayan bir bayan, çikolata denen bu harikulâde değişik şeye aşık olmaktan kendini alamaz. Zira çikolata bir bayanın keyifli, üzgün ve huysuz olduğunda en güzel arkadaşıdır…Böylece sevgilinize doğum gününde çikolata kutusu göndermek onları epey mutlu edecektir.

30. Sevgilinizin sevdiği çiçekleri yollayın.

Doğum günü herkes için yılın en özel günlerinden biridir. Herkes yeni bir yaş alırken, mutlulukla kutlanmayı ve doğum günlerinde bir çiçeği hak eder. Bu memnun günde sevdiklerinizi şad etmek için kesinlikle çiçek göndermelisiniz. Sevgilinizin sevdiği bir çiçeği yollamak, onları epeyce memnun edecektir.