Samsung kullanıcıları için beklenen haber geldi!

Teknoloji dünyasının en değerli isimlerinden biri olan Samsung, bilhassa son yıllarda kendisini güncelleme manasında bir epey geliştirdi. Birkaç sene öncesine kadar amiral gemisi klasmanında bile güncelleme yarışında rakiplerinin çok gerisinde kalan Güney Koreli teknoloji devi, şimdilerde ise en alt segment modellere kadar güncellemeleri vaktinde ve eksiksiz olarak sunmasıyla isminden bahsettiriyor.

Öte yandan şirketin bu muvaffakiyetini beta çalışmalarında göstermemesi, Google’ın da dikkatinden kaçamamış olacak ki, yeni sürümlerin birinci versiyonları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için Google, OnePlus’tan yardım istemek zorunda kalmıştı. Lakin Samsung bu iletisi almış ve beta çalışmalarına daha fazla değer göstermeye karar vermiş.

Samsung kullanıcıları için beklenen haber geldi!

Öyle ki Samsung’a yakın kaynaklardan servis edilen bilgilere nazaran, Galaxy S22 modeli önümüzdeki ay içerisinde Android 13 tabanlı One UI 5.0 betasına kavuşacak. Birinci etapta yalnızca Güney Koreli kullanıcıların beğenisine sunulacak olan bu versiyonu, takip eden günlerde öteki ülkelerdeki kullanıcılar izleyecek.

Eğer Samsung sahiden sav edildiği üzere Google’dan epey kısa bir mühlet sonra beta sürümünü kendi modellerine servis etmeye başlarsa, bu hakikaten olağan üstü bir muvaffakiyet olarak görülecektir. Öte yandan Android 13 tabanlı One UI 5.0 beta sürümünün Galaxy S22 haricinde öteki bir telefona daha sunulup sunulmayacağı ya da bu işletim sisteminin tam sürümünün ne vakit servis edileceği bahislerinde şu an için rastgele bir bilgi bulunmuyor.