Oyunseverlere müjde E3 fuarı geri dönüyor

Pandemi insanlıktan pek çok şeyi alıp götürdü. 2019 yılının sonlarına hakikat ortaya çıkan ülkemizde ise resmi olarak 2020 yılının Mart ayında görülmeye başlanan bu salgından şimdi tam olarak kurtulabildiğimizi söylemek sıkıntı. Bununla birlikte yeniden de bilhassa 2021 yılına nazaran hayli güzel durumdayız.

Bununla birlikte ortadan geçen iki yıl, birçok insan için kayıp yıllar olarak tanımlanıyor. Aslında bu süreyi kayıp yıl olarak kıymetlendiren küme yalnızca beşerler da değil. Birçok teknoloji şirketi ve hatta dallar bile bu iki yıl yüzünden büyük fedakarlıklar yapmak zorunda kaldılar. İşte bunlardan biri de 1995 yılından bu yana istisnasız düzenlenen ancak pandemi nedeniyle 2 yıl kadar orta vermek zorunda kalan Electronic Entertainment Expo yani bilinen ismiyle E3 olmuştu.

Oyunseverlere müjde E3 fuarı geri dönüyor

Oyunseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettikleri lakin iki yıldır gelen berbat haberlerle düş kırıklıkları yaşadıkları E3 etkinliğinden nihayet beklenen hoş haber geldi. Yetkililer tarafından yapılan birinci açıklamada, fuarın 2023 yılında tekrar kendi konutunda yani Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles kentinde hayat bulacağı tabir edildi. Bununla birlikte fuarın tam olarak hangi tarihler ortasında gerçekleştirileceği konusunda ise şimdilik bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan, umuyoruz ki son vakitlerde bu fuara katılmayan kimi büyük oyun devleri de, E3’süz geçen yıllardan sonra bu fuarın kıymetini daha âlâ anlamışlardır ve yine eski vakitlerde olduğu üzere fuara katılarak oyunseverlere görsel şölen yaşatmaya devam ederler.