Overwatch 2’ye Sıfırdan Başlamayacaksınız

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Ekim 2022’de piyasaya sürülecek Overwatch 2 isimli oyun nedeniyle, orjinal Overwatch’un kapatılacağından bahsetmiştik. Bu durum, oyuncular ortasında tartışmalara yol açmıştı. Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan oyun yöneticisi Aaron Keller, bu süreçte oyuncuları bekleyenleri açıkladı.

Overwatch 2, 4 Ekim’de piyasaya sürülecek ve Overwatch’un yerini alacak!” diyen Keller, bu hususun ne kadar net olduğunu bir defa daha lisana getirmiş oldu. Bunun üzerine harekete geçen The Verge, Overwatch geliştiricilerine ulaştı ve sürecin nasıl işleyeceğini sordu. Takımın yaptığı açıklamalar, oyuncuların başındaki soru işaretlerini giderecek türden.

İlk oyundaki hesaplar, olduğu üzere ikinci oyuna aktarılacak

Overwatch geliştiricilerinin hususla ilgili açıklaması şöyle: “Amacımız oyuncu tabanımızı bölmemek ve Overwatch 2’ye geçişi olabildiğince sorunsuz hale getirmek. Bu nedenle, Overwatch 2, 4 Ekim’de oynaması fiyatsız olarak piyasaya çıktığında, mevcut Overwatch yapısının yerini alacak. Oyuncuların Overwatch’da açtığı her içerik, Overwatch 2’deki oyunculara otomatik olarak aktarılacaktır.”

Geliştirici takımın değindiği bir öteki husus da rank yani sıralama sistemi. Bu bahisle ilgili açıklamalarda bulunan isimse oyunun baş sistem dizayncısı Scott Mercer. Mercer tarafından yapılan açıklamalara nazaran Overwatch 2’nin piyasaya sürülmesi ile rank sistemi sıfırlanmayacak. Böylesi bir şeyin vakit kaybı olacağından bahseden Scott Mercer, oyuncu düzeylerinin oturması için haftalar, tahminen de aylar gerektiğini söylüyor. Bu nedenle orjinal Overwatch’taki ranklar, olduğu üzere yeni oyuna aktarılacak.