Max Verstappen’in Kayınpederi Nelson Piquet, Lewis Hamilton’a Karşı Irkçı Söylemlerde Bulundu

Nelson Piquet, 2021 yılının Kasım ayında yaptığı bir röportajda Lewis Hamilton için kullandığı ırkçı tabirler Formula 1’in gündemine bomba üzere düştü. 3 defa Formula 1 şoförler dünya şampiyonluğu bulunan Brezilyalı Nelson Piquet’nin kullanmış olduğu ‘neguinho’ (küçük zenci) sözünü kullanması olay yarattı.

Brezilya’nın çıkarmış olduğu en başarılı Formula 1 pilotlarından olan Nelson Piquet, Lewis Hamilton’a söylediği ırkçı telaffuz nedeniyle büyük reaksiyon görüyor.

Geçen yıl düzenlenen Britanya Grand Prix’i hakkında yapılan röportaj sırasında Lewis Hamilton için ‘neguinho’ (Küçük zenci) tabirini kullanması Formula 1’i ayağa kaldırdı.

Nelson Piquet birebir vakitte Kelly Piquet’nin de babası. Hala Formula 1 dünyasının içinde bulunuyor. Zira kızı dünyanın faal olarak en süratli şoförün sevgilisi.

Yani Nelson Piquet, Max Verstappen’in kayınpederi… Bu yüzden söylediği her şeyde çok daha dikkatli olması gerekirken bu defa sonu ziyadesiyle aştı.

Kelly Piquet ise daha evvel yeniden Formula 1 pilotu olan Alex Albon ile birlikteydi ve ayrıldıktan sonra Max Verstappen ile sevgili oldu. Yani Piquet ailesi Formula 1’in tam kalbinde bulunuyor.

Nelson Piquet, Max Verstappen ile Lewis Hamilton’ın yaptığı kazada Hamilton’ı suçlarken iki defa ‘neguinho’ tabirini kullanıyor.

O yarışta Lewis Hamilton’ı haksız bulan Piquet’nin bu açıklamalarından sonra ise Lewis Hamilton’ın grubu Mercedes olmak üzere herkes büyük bir reaksiyon gösterdi.

Daha evvel de Nelson Piquet, Lewis Hamilton için ‘Eğer Max Verstappen ile birebir arabayı sürseler, Max onu ezer geçer’ demişti.

Mercedes grubundan ve Formula 1’den Nelson Piquet’nin ırkçı telaffuzlarına kınama geldi.

‘Ayrımcı yahut ırkçı lisan hiçbir halde kabul edilemez ve toplumda hiçbir yeri yoktur. Lewis, sporumuz için inanılmaz bir elçi ve saygıyı hak ediyor. Lewis’in gayretleri ders niteliğindedir.’

Sosyal medyadan da Nelson Piquet’nin telaffuzlarına reaksiyon yükseldi:

Nelson Pique tarafından gelecek açıklamayı merakla bekliyoruz. Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz?