Lamborghini, Huracan’ları Geri Çağırdı

Lamborghini pek çok modeliyle büyük çapta beğeni topluyor olsa da bu listedeki birtakım modeller başkalarından sıyrılıyor. Lamborghini denince aklımıza birinci gelen modellerinden biri olan Huracan da katiyetle bu listenin başlarında yer alıyor.

Nitekim milyonlarca Türk lirası ödeyerek sahip olabileceğiniz araçlarda bile üretim kaynaklı birtakım sorunlarla karşılaşılabiliyor. Daha evvel de misal külfetlerin yaşandığını ve araçların geri çağrıldığını görmüştük. Bu kere misal bir haber Lamborghini Huracan modellerinden geldi. Üstelik hayli önemli bir sebeple.

Sorun düzeltilmezse araçların kapısı dışarıdan açılmayabilir

Yaklaşık 20 milyon TL’lik fiyatı bulunan Lamborghini Huracan Evo ve STO’nun 21 modelinde çizgi sonu kalite denetimleri sırasında bir sorunla karşılaşıldı. Modellerin kapılarının açılıp kapanmasını sağlayan klipsteki gevşekliğin fark edilmesinin akabinde da 2 Mayıs ve 9 Mayıs 2022 tarihleri ortasında üretilmiş olan tüm Huracan EVO ve STO’lar geri çağrıldı.

Her ne kadar kolay bir sorun üzere görünüyor olsa da aslında hayli önemli bir sorun zira bu klipsin vakitle giderek gevşemesi epeyce yüksek bir ihtimal. Bu durumda da araçların kapısının dışarıdan hiçbir formda açılmayacağı ve mümkün bir kaza anında araç içinde sıkışma ihtimalinin çok yüksek olduğu bildiriyor.

Lamborghini mevzuyu ciddiye alarak sorunun kaynağını araştırdı. Gerçekten Lamborghini’nin kısa süren araştırmaları sonucu Huracan’lardaki güvenlik meselelerine yol açabilecek bu aksaklığın montaj departmanında çalışan bir kişinin hatası olduğu keşfedildi. Geri çağrılan araçların denetimleri ise devam ediyor.