Kılıçdaroğlu’ndan Prens Selman, Hanefi Avcı, Nurettin Canikli ve Türk Ocakları Açıklaması

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin küme toplantısında değerli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu orman yangınlarının sürdüğü sırada Türkiye’ye gelen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile yemek yiyen bankanlara reaksiyon gösterdi. 

Kılıçdaroğlu ayrıyeten rütbeleri alınan Hanefi Avcı ve Sabri Uzun üzerinden tenkitlerde bulundu. 

Kılıçdaroğlu partisinin küme toplantısında konuştu!

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski İstihbarat Daire Lideri Sabri Uzun ile eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın rütbelerinin sökülmesine reaksiyon gösterdi. Kılıçdaroğlu, ‘Sabri Uzun ve Hanefi Avcı’nın rütbelerini motamot dikeceğiz, motamot iade edeceğiz’ dedi.

Türk Ocakları idaresindeki tartışmalı karar da Kılıçdaroğlu’nun gündemindeydi.

‘Senin misyonun katilin sofrasına oturmak değil…’

Nurettin Canikli’ye 20 milyon avro yansısı…

‘Biz kul hakkına sahip çıkarız bunlar kul hakkı yerler. Bunlarda devlet kavramı bile yoktur. 15 Temmuz sonrası şirketleri aldılar TMSF’ye devrettiler. Başlarına da birer kayyum atadılar. Sonra piyasada simsarlar dolanmaya başladı. Şu fabrikayı kaça almak istiyorsan ben ayarlarım’ diye. Bunlar firma firma gezdiler. Kimileri biz bu türlü bir rezalete ortak olmayız dediler.

Nurettin Canikli, AK Parti Genel Lider Yardımcısı… Bir yakınını getirip BOYDAK Holding’e kayyum olarak atıyor. Slovakya’da depo yapmamız lazım diyorlar oraya dünyanın parasını gönderiyorlar. 20 milyon avro gönderiyorlar. Bu deponun sahibi Ertunç Laçiner. Birebir vakitte kayyum. Nurettin Canikli’nin atadığı. Bu para yok şu anda, adam da yok ortada. Canikli hiç konuşmuyor. Buradan Canikli’ye sesleniyorum. Niçin konuşmuyorsun? Bu adamı neden koruyorsun?

Kayseri Milletvekilimiz Çetin Arık, Binali Yıldırım’a soruyor yanıt verilmiş değil hala. Binali Yıldırım bu soruya karşılık vermemişse TBMM’yi tanımıyor demektir. Birebir halde Fuat Oktay’a da soruyor. Ondan da tık yok. Niye? Ya bunların hepsi o yolsuzluğun ortağı, üzerine gidemiyorlar.’