Kavga Var! Rapçi Fuat Ergin, Canlı Yayında Kendisine ‘Çakma Üstat’ Diyen Massaka’ya Açtı Ağzını Yumdu Gözünü!

Rap piyasasında sular durulmuyor! Türkçe Rap’in önde gelen isimlerinden Fuat Ergin ve Massaka tabir yerindeyse birbirlerine girdi! Massaka’nın, Alfa modülünde göndermeler yaptığı Fuat Ergin hakkında, açtığı Instagram canlı yayınında ‘Çakma Üstat’ diyerek yaktığı fitil, Fuat Ergin’in storyleriyle alev aldı! Gelin Fuat Ergin ve Massaka ortasında yaşanan gerginliğin ayrıntılarını birlikte öğrenelim!

Türkçe Rap piyasası, tabiatı gereği daima gergindi. Birinin yaktığı küçücük fitil, diğer isimlerin de karışmasıyla kocaman bir alev topuna dönebiliyor.

Bunun örneklerini Ceza-Sagopa Kajmer, Allame-Joker kavgalarında görebiliriz. Taraflar, farklı şahısların de karışmasıyla dönülmez bir yola girmişti.

Bugün ise pozisyonumuz Türkçe Rap’in doğduğu yer, yani Almanya! Türkçe Rap’in Almanya ayağında çıkan tartışma, tüm piyasanın gündemine bomba üzere düştü.

Gurbetçi MC’lerin ortasında en çok bilinen ve sevilen ismi Massaka, sivri lisanı ve hardcore rap ile Türkçe Rap’e farklı bir boyut getirdi. Ancak bu sefer sivri lisanı yılanı deliğinden çıkartmakla kalmadı, ortalık savaş alanına döndü!

Instagram üzerinde sık sık canlı yayın açıp hayranları ile konuşan Massaka, bu sefer yalnızca hayranlarıyla konuşmadı, rap piyasasıyla ilgili bomba açıklamalarda bulundu.

Öncelikle Türkçe Rap’in üstatlarından Killa Hakan’ın sıhhat durumu ile ilgili açıklamalar yapan Massaka, Killa Hakan’a laf atmaktan çekinmeyen Fuat Ergin’e de göndermeler yapmaktan geri kalmadı.

Peki ikilinin ortasında neler yaşanmıştı? Evvel bunu bir hatırlayalım.

Katıldığı her programda ve röportajda, kendisi üzere Almanya’dan çıkan rapçiler hakkında ‘Biz de Almanya’dan geldik fakat ırkçılığın gerisine sığınarak yasa dışı işler yapmadık. Sen rahat durursan ırkçılığa uğramazsın’ diyen Fuat Ergin, öbür gurbetçi rapçilerin yansısını çekmişti.

Çünkü bilirsiniz Killa Hakan önderliğinde Massaka, Monstar361 ve bu üzere isimler, gurbette uğradıkları ırkçı ataklar sonucu kendilerini ve öbür Türkleri korumak için 36 Boys isimli bir oluşum kurmuşlardı ve burada kendilerinin de tasvip etmedikleri kimi kabahatlerden ötürü yargılanmışlardı.

Bu telaffuzlarla başka rapçilerin yansısını çeken Fuat, kırılmaz kalemi ve sert kelamlarıyla bu mevzuları müziklerine da yansıtmıştı.

Tüm bu yaşananların akabinde Massaka, Mayıs 2021’de piyasaya sunduğu Alfa kesiminde içinde Fuat Ergin’in de bulunduğu birçok isme diss attı.

Geçtiğimiz akşam Instagram’da canlı yayın açan Massaka, hepimizi şok edecek sözlerde bulundu! Şu an komada bulunan Killa Hakan’a daima laf atan Fuat Ergin’e karşılık Massaka’dan geldi.

Türkçe Rap’te birçok ismin ‘üstat’ dediği Fuat Ergin’e, ‘çakma üstat’ diyen ve canlı yayının ismini de bu formda koyan Massaka, ‘Bize ‘kan emici’ diyen adama bak. Biz zati diyoruz ‘kan emiyoruz, vampiriz’ diye. Sen ise Ceza ve Sagopa’nın artıklarıyla uğraşan bir çöpçüsün. Biz kan emiyoruz, senin üzere çöp değil’ diyerek fitili ateşledi.

Ayrıca Fuat Ergin’in kendisine ‘botokslu’ demesine de hayli sonlanan Massaka, ‘Sen kilo veremedin diye midene kelepçe taktırdın. Bizim gereksinimimiz yok botoksa fakat senin kilo vermeye muhtaçlığın var, ihtiyar, ya*şak’ dedi.

Fuat Ergin, Berlin’e geldiğinde ‘Gel oturup konuşalım, bir sorun varsa çözelim’ diye teklif ettiğini söyleyen Massaka, ‘Benim 50 yıllık rap mesleğim var, senin üzere uyuşturucu tüccarlarıyla konuşmam’ karşılığı aldığını söyleyip Fuat’a korkak dedi.

Massaka’nın canlı yayınından kesitleri buradan izleyebilirsiniz;

Massaka’nın canlı yayının akabinde Fuat Ergin, ağzını açıp gözünü yumduğu ve hudut düzeyinin çok üst düzeyde olduğu bir karşılık verdi.

Diablo olayını Massaka’nın yüzüne vuran Fuat Ergin, Massaka’nın kendi albümünü ve müziğini, müsaadesi olmadan kendi label hesabında paylaştığını tez etti.

Massaka’nın, Killa Hakan’ın hastalığı üzerinden kendisine saldırmak istediğini söyleyen Fuat, Alfa kesimine da karşılık vermeyi unutmadı.

Kendisi ve öteki gaye alınan isimlerin, Massaka’dan daha âlâ olduğunu ve Massaka’nın Fuat ismiyle prim yapmaya çalıştığını da söyledi.

Konu Massaka’nın dövmelerine kadar gelirken Fuat Ergin uygunca sonlandı ve ‘Senin kirli çamaşırlarını herkes biliyor, bana da döktürtme’ diyerek adeta göz dağı verdi

Daha sonrasında ise kendisine gelen yüzlerce takviye bildirisini paylaştı.

En sonunda ise Massaka’da tek storylik bir karşılık paylaştı. Fuat Ergin’in daima Killa Hakan ve gurbetçi rapçilere laf etmesine epey takmış üzere duruyor…

Bakalım taraflar ortasında öteki bir tansiyon yaşanacak mı? Öteki isimler de bu tartışmaya girip bir taraf olacak mı?

Peki siz bahis hakkında ne düşünüyorsunuz?