Johnny Depp’in Sözcüsü Akıllardaki Soruya Yanıt Verdi: Johnny Depp Yeniden Jack Sparrow’u Oynayacak mı?

Johnny Depp son vakitlerin en çok konuşulan aktörlerinden biri haline geldi. Eski eşi Amber Heard ile ortasındaki çekişmeli dava tüm dünyanın magazininde gündemine oturmuştu. Sayısız iftiranın atıldığı olaylı davada kirli çamaşırlar da ortaya dökülmüştü. Heyetler tarafından haklı bulunan taraf ise güzel oyuncu Johnny Depp olmuştu. ‘Karayip Korsanları’ isimli sevilen sinema serisinin başrolü Depp’in hayat verdiği ‘Jack Sparrow’ karakteriyle hafızalarımızda yer etmişti. Ünlü aktörün tekrar ‘Jack Sparrow’ olarak fantastik seride yer alacağı tez edildi. Milyonlarca hayranını heyecanlandıran savın akabinde Depp’in sözcüsü açıklama yaptı.

2011 üretimi ‘The Rum Diary’ sinemasının setinde başlayan aşklarını evlilikle taçlandıran Johnny Depp ve Amber Heard 2 yıl boyunca evli kalmışlardı.

Johnny Depp 2018 yılında ‘aile içi şiddet mağduru’ olduğunu belirten bir makale yazmış ve oyuncu Heard’e iftira davası açmıştı.

Davanın rastgele bir sonuca varmadığı devirde, ‘Karayip Korsanları’ serisinden ‘şiddet’ ve ‘cinsel istismar’ çıkarıldığı haberi tüm sevenleriyle birlikte Depp’i de yıkmıştı.

Karayip Korsanları serinin imalcisi Jerry Bruckheimer, Depp hakkında “Gelecek şimdi belirsiz” demişti.

Ünlü üretimci Bruckheimer, ‘Kaptan Jack Sparrow’ karakterini canlandıran ünlü aktör Depp’in seriye devam etmesinin artık pek mümkün olmadığına değinmişti.

Yapımcı ‘Karayip Korsanları’nın altıncı sinemasını çekmeye hazırlandıklarını, takıma yeni isimlerin arandığını söylemişti.

Avusturalyalı hoş oyuncu Margot Robbie’nin seriye dahil edilebileceğinin sinyalleri de verilmişti.

Amerikalı yıldız oyuncunun milyonlarca hayranı ise Johnny Depp’in tekrar seriye dönmesini istekleri için “Johnny Depp’in yeri doldurulamaz” yorumlarıyla kampanya başlatmışlardı.

Disney’in 59 yaşındaki oyuncuyla ortalarındaki bağlantılarını düzeltmeye çalıştığı haberleri ise gündeme bomba üzere düştü.

Bir kaynak mevzu hakkında ”Disney, Johnny’nin Amber’a açtığı davanın başlamasından evvel aktöre ulaştı ve ‘Karayip Korsanları’ serisine bir ya da iki sinema için dönmek isteyip istemeyeceğini sordu. Size söyleyebileceğim şey, stüdyonun Jack Sparrow hakkında bir sinema için şimdiden taslak hazırladığı. Bu yüzden Johnny’nin onları affedeceği ve ikonik karakter olarak geri döneceği konusunda çok umutlular.” yorumunu yapmıştı.

Bu savların süratle yayıldığı bu günlerde Johnny Depp’in sözcüsü Fox News Digital’e hususla ilgili açıklamalarda bulundu.

Oyuncunun sözcüsü Depp’in ‘Karayip Korsanları’ isimli fantastik sinema serisinde ‘Kaptan Jack Sparrow’ rolünü tekrar canlandırmak için rastgele bir görüşme yapmadığını söyledi.

Büyük davada Depp’in çapraz sorgusu sırasında Heard’ın avukatı mevzuyla alakalı bir soru da sormuştu.

Heard ve Depp ortasındaki karalama davası sırasında, Heard’ın avukatı Ben Rottenborn karizmatik aktöre, ‘Gerçek şu ki Bay Depp, Disney size 300 milyon dolar ve bir milyon alpaka ile gelseydi, bu dünyadaki hiçbir şey geri dönmenizi sağlayamazdı. Disney ile bir ‘Karayip Korsanları’ sinemasında çalışmanızı sağlayamazdı, gerçek mu?’ diye bir soru sormuştu. Depp, ‘Bu gerçek, Bay Rottenborn,’ diye yanıtlamıştı.

Uzun bir ortanın akabinde tekrar bir sinema projesinde yer alan Johnny Depp, üretimin kostüm provasının akabinde özel jetine binmek için Paris’teki havalimanın yolunu tuttu.

Yola çıkarken objektiflere yansıyan Depp’in açık renk püsküllü süet ceketi ve örgülü saçlarıyla beğeni topladı.

Siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz?