Haftanın En Önemli Gelişmeleri

Sürekli değişip gelişen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri ayrıntılı bir biçimde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Geride bıraktığımız haftada da teknoloji dünyasında epeyce değerli gelişmeler yaşandı.

Biz de bu içeriğimizde hem teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmelerini hem de haftanın dikkat cazip içeriklerini sizler için bir ortaya getirdik. Gelin, tüm bu haberlere daha yakından göz atalım.

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmeleri

Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik: Artık Arabası Olan da Daha Çok Yürüyecek

Otopark Yönetmeliği’nde düzenlemeye gidildi. Yapılan yeni düzenlemeyle otoparkların tahsis edilecekleri alanlarda, belediyelerin yapacakları ödemelerde ve öbür pek çok konuda esnemeye gidildi.

İlgili habere ulaşmak için buradaki kontağa tıklayabilirsiniz.

Recep İvedik 7’den Birinci Manzaralar Paylaşıldı: Kenya’dan Köye Dönüyor!

Disney Plus’ta yayınlanacak Recep İvedik 7′den birinci imajlar geldi. Paylaşılan imgeler, sinemanın bahsiyle ilgili genel bir varsayım yürütme imkanı sunuyor.

İlgili habere ulaşmak için buradaki irtibata tıklayabilirsiniz.

İkinci El Eser Uygulaması Trendyol DOLAP Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Rekabet Kurumu, Trendyol’un çatı şirketi DSM Küme Danışmanlık İrtibat ve Satış Ticaret AŞ’ye soruşturma başlattı. Argümanlara nazaran DSM Küme, rekabeti engelleyici tavırlarda bulunuyordu.

İlgili habere ulaşmak için buradaki kontağa tıklayabilirsiniz.

Joker 2’de Harley Quinn’i Kimin Canlandıracağı Ortaya Çıktı (Margot Robbie’yi Unutun)

Geleceği resmi olarak açıklanan Joker 2 ile ilgili sürpriz bilgiler gelmeye devam ediyor. Paylaşılan bilgilere nazaran Joker 2’de Harley Quinn karakterini sinema dünyasında ismini kabul ettirmeyi başaran müzikçi Lady Gaga canlandıracak. Üstelik Lady Gaga sürprizinin yanı sıra Joker 2, sineması bekleyenleri şaşırtan bir haberle de geldi.

İlgili habere ulaşmak için buradaki kontağa tıklayabilirsiniz.

‘Tengri’ Dini Türkiye’de Resmen Tanındı: Birinci Kere Bir Vatandaş Kimliğindeki Din Bilgisini ‘Tengri’ Olarak Değiştirdi

Nüfüs cüzdanları ve eski kimlik kartlarında açık formda yazılan din bilgisi, çipli kimlik kartlarından kaldırılmıştı. Hakikaten kartlardaki çipin entegre olduğu nüfus kayıtlarında yer alan bu bilgi, Türkiye’de birinci kere bir vatandaş tarafından Tengri olarak değiştirildi.

İlgili habere ulaşmak için buradaki ilişkiye tıklayabilirsiniz.