Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır? Şifresi Unutulan Gmail Hesabı Kurtarma Yolları

Sosyal medya hesapları, uygulamalar ve e-postalar için kullanılan hizmetlerden birisi olan Gmail, milyonlarca kişi tarafından kullanılan en tanınan e-posta hizmetlerinden birisi. Farklı maksatlarla oluşturulan Gmail hesapları, şifremi kaydet seçeneği sayesinde bir seferlik açıldığında kullanıcılardan bir daha şifre sormuyor. Vakit içerisinde unutulan Gmail şifreleri kullanıcıların hesaplarına erişmesinde sorunlara neden olabiliyor ve pek çok kişi hesabını nasıl kurtaracağını araştırıyor. İşte Gmail hesap kurtarma yolları…

Özellikle Google tarafından sağlanılan Google Play, Youtube üzere hizmetlerden faydalanmak için gerekli olan Gmail hesabı şifreleri birçok vakit unutulabiliyor. Şifrelerin unutulması halinde farklı prosedürler ile Gmail hesaplarını kurtarmak ise mümkün. Gelin birlikte şifresini unuttuğunuz Gmail hesabınızı nasıl kurtarabileceğinizi inceleyelim.

Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır?

İlk olarak accounts.google.com/signin/recovery adresine giderek Gmail hesabını girin.

Hesap kurtarma sürecinin başarılı olması için cep telefonu numaranız, kurtarma mail adresiniz ve Google tarafından sorulacak soruları mümkün olduğu kadar yanlışsız bilmeniz gerekmektedir.

İlk adımda gittiğiniz adreste Gmail adresinizi yazarak ekranda çıkan talimatları takip edin.

Google tarafından sorulabilecek sorular ortasında:

  • Daha evvelki şifreniz

  • Telefon numaranız

  • 2 adımlı doğrulama kodu

  • Hesabı oluştururken seçtiğiniz güvenlik sorusu

  • Gmail hesabınızı oluşturduğunuz tarih üzere sorular bulunmaktadır.

Bu süreçleri tamamladıktan sonra şifrenizi sıfırlayın ve daha evvel yaptığınız şifreden daha inançlı, içerisinde büyük ve küçük harflerin, sayıların bulunduğu bir şifre tercih edebilirsiniz.

Gmail Şifresi Nasıl Değiştirirlir?

İlk olarak Gmail hesabını açıyoruz. Akabinde ‘Hesabım’ a tıklayıp ‘Google Hesabınızı Yönetin’e tıklıyoruz.

Açılan sayfadan “Güvenlik” seçeneğine tıklıyoruz.

“Google’da Otrurum Açma” alanına gelip “Şifre” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfada mevcut şifremizi yazdıktan sonra adımları takip edip şifrenizi değiştirebilirsiniz.