Fuat Uğur’dan Yeni Darbe İması: ‘Bu Sefer Kapanlar Sürpriz Hediyelerle Dolu’

Türkiye Gazetesi müellifi Fuat Uğur, FETÖ davasından beraat alan 71 askeri okul öğrencisine reaksiyon gösterdi ve yeni bir darbe teşebbüsüne karşı ikazlarda bulundu. Uğur; “Geçen 15 Temmuz’da fareler kaçtı lakin bu sefer konulan kapanlar sürprizli ‘hediyelerle’ dolu.” tabirlerini kullandı.

‘Öğrenci değiller, darbeciler’

İstanbul 28. Ağır Mahkemesi, 15 Temmuz’da Sultanbeyli’de silahlarını bırakarak etrafta bulunan polislere teslim olan 71 Hava Harp Okulu öğrencisi hakkında beraat kararı vermişti. Mahkemenin bu kararı sonrasında birtakım kesitler reaksiyon göstermişti.

İktidara yakınlığı ile bilinen Türkiye Gazetesi muharriri Fuat Uğur da, tahliye kararı sonrasında yeni bir darbe imasından bulundu.

Fuat Uğur’un yazısının ilgili kısımları şu biçimde;

‘Öte yandan incelenmeyi gerektirecek derece tuhaf mahkeme kararlarıyla FETÖ’cüler sevindiriliyor. Sanki takibe alınıyor mu? Son olarak Hava Harp Okulu öğrencileri tahliye edildi. Neymiş efendim, askerî öğrenciden darbeci olur muymuş! Geçmişte oldu. Her darbeci (Talat Aydemir’i okuyun) askerî öğrencileri darbe teşebbüslerinde görevlendirdi. 15 Temmuz gecesi köprüye çıkan askerî öğrencilerin hepsi de darbeciydi. Neymiş efendim, kumandanları o gece için kendilerine “Askerî tatbikat var” demiş ve buyruk komuta zinciriymiş!.. Bu soytarılığı “sade vatandaşlar” bile deşifre ediyor artık’

‘Sonra tiyatro diye ciyaklamak yok!’

  • ‘Amerika’nın Türkiye’deki elemanlarının yüzsüz ve pespaye oluşları bu ülkenin namuslu evlatları için ayırt edici bir kriter. Bitleri kanlandı. Sanıyorlar ki devlet gaflet uykusunda ve ne yapacağını bilmiyor. Ders almadılar. Artık dışarıdan gelecek taarruzların içeride de bir karşılığı olacaktır. Bu ülke insanlarının iş birlikçiler için daha fazla eli kolu bağlı oturmayacağı aşikâr. Üniformalı ya da sivil; ABD’nin Türk cezaevlerindeki tüm askerlerine ve casuslarına yenileri eklenecektir elbet. Geçen 15 Temmuz’da fareler kaçtı lakin bu sefer konulan kapanlar sürprizli ‘hediyelerle’ dolu. Yeniden en baştan söyleyelim de hani, yok tiyatro yok denetimli filan diye sonradan ciyaklamayın!..’