“Elon Musk’ın Twitter Hesabı Kapatıldı” Haberi Gerçek Değil

Elon Musk, son 3 aydır çeşit çeşit bahislerle gündemden düşmüyor. Gerek elektrikli araba şirketi Tesla içerisinde yaşanan skandallar, gerek kendi özel hayatında yaşadığı skandallar gerekse Twitter satın alma anlaşması…

Her türlü kendisine gündemde yer bulmayı başaran Elon Musk’ın Twitter hesabı, birçok haber sitesine nazaran geçtiğimiz saatlerde kapatıldı. Lakin bu haber gerçeği yansıtmıyor. Neden mi? Zira işin aslı, kapatılan hesap sadece bir ‘kopya’ kullanıcı ismine sahip.

Kapatılan hesap Elon Musk’a ilişkin değil

Şimdi birazcık baş açabiliriz, uyaralım. Bildiğiniz üzere küçük L harfi ile büyük i harfi tıpkı fonta sahipler ve birebir aynı görünüyorlar. Daha doğrusu İngiilizcede ‘büyük i’ yani ‘İ’ harfi bulunmadığından ‘büyük i’ yerine ‘büyük ı’ yani ‘I’ harfi kullanılıyor. ‘küçük L’ ile ‘büyük ı’ harfi de ne yazık ki birebir görünüme sahip. Twitter’da Elon Musk’ın gerçek hesabındaki kullanıcı ismi ‘@elonmusk’ ve küçük L harfi var.

Akıllı bir arkadaşımız ise Elon Musk’ın kullanıcı isminin birebiri üzere görünen ‘@eIonmusk’ kullanıcı ismini almış. Birebir görünüyor değil mi? Lakin tıpkı değil, zira bu kullanıcı isminde küçük L yerine büyük i var. Yeni Twitter Elon Musk’ın gerçek hesabını değil, kullanıcı ismini taklit eden bu ‘eion musk’ın hesabını kapatmış durumda.

Dolayısı ile haber sitelerinde yer alan ‘Elon Musk’ın Twitter hesabı kapatıldı!’ haberi de gerçek değil dostlar. Olay, küçük bir yanlış anlamadan ve teyit etme eksikliğinden ibaret. Elon Musk’ın gerçek Twitter hesabına buraya tıklayarak şahsen kendiniz ulaşabilirsiniz. Kapatılan ‘eion musk’ hesabına ise buradan ulaşabilirsiniz, daha doğrusu ulaşamayabilirsiniz.