Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleriyle Sosyal Medyanın Gündemi (2 Temmuz)

Türkiye’de ve dünyada yaşanan tüm gelişmeleri tek bir haberde sizlerle buluşturuyoruz. Türkiye’de bugün Sedat Peker’in dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamalar konuşulmaya devam etti. Dünyada ise Hong Kong’ta yaşanan gemi faciası gündem oldu. İşte dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmeleri ve toplumsal medyada en çok konuşulan gündem başlıkları…

1. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İstanbul’da bir askeri alanı daha konut imarına açtı.

2. AKP Bursa Vilayet Teşkilatı ve AKP’li Bursa Büyükşehir Belediyesi haftalardır Erdoğan’ın iştiraki ile yapılacak açılışın reklamını yapıyordu. Fakat Erdoğan’ın mitinge katılmayacağı açıklandı.

3. Hong Kong’u tesiri altına alan Chaba Fırtınası nedeniyle içinde 30 yolcu ve 20’den fazla mürettebatın bulunduğu gemi ikiye ayrıldı.

4. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonu denetim altına aldıklarını belirterek ‘Bundan sonrası aralık ayında baz tesiriyle düşmeye başlayacak’ dedi.

5. Konutu boşaltmaları için ihtar çekilen kiracı sayısı gün geçtikçe artarken, konut sahiplerinin kiracılar için yeni idaresi ise su ve elektrik aboneliklerini vermemek oldu.

6. Müzikçi Nihat Doğan, 2023 yılında yapılması planlanan seçimlerde milletvekili adayı olabileceğini söyledi.

7. İki otel çalışanı ve 33 aydının canlı diri yakılarak can verdiği Sivas katliamının üzerinden 29 yıl geçti.

8. Danimarka meclisi, itlaf edilen 17 milyon vizon için araştırma komitesi kurdu ve başbakan Mette Frederiksen tenkitlerin amacındaki isim oldu.