‘Bugün Hangi Diziyi İzlesem’ Diye Düşünenlere Müjde! 20 Haziran Pazartesi Günü İçin Yüksek Puanlı Dizi Listesi

Günlük dizi tekliflerimizde bugün tekrar birbirinden hoş üretimleri huzurunuza sunuyoruz. Fantastik dizilerden güldürü dizilerine, dram dizilerinden kabahat dizilerine çeşit çeşit üretim bu listede bulunuyor!

Bu dizilere başlamadan evvel ortalama bir dizi izleyeceğini düşünebilirsin ancak dizi bittikten sonra aslında beklentinin çok üstünde bir tesir yarattığını fark edeceksin.

E haydi o vakit, vakit kaybetmeden listemize başlayalım!

Komedi Dizi Önerileri

Brooklyn Nine-Nine (2013-2021)

 • IMDb: 8,4

Özet: Akıllara kazınan harika karakterleriyle, sit-com severler için bu dizinin yeri apayrı! Yüzbaşı Ray Holt, istediği her şeyi yapmaya alışmış yetenekli fakat dertsiz bir dedektif olan Dedektif Jake Peralta’nın da dahil olduğu Brooklyn’in 99. bölgesini devralır. Jake, grubunun başına titiz yüzbaşının atanmasıyla artık kurallara uymaya, bir grup oyuncusu olmaya alışmak zorunda kalır.

Oyuncular: Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews

Yaratıcı: Dan Goor, Michael Schur

My Name Is Earl (2005-2009)

 • IMDb: 7,8

Özet: Bu tatlı dizi, Earl isminde karakterin kendi içinde aydınlanma seyahatini ekranlara getiriyor. Kimseye faydası dokunmamış bir kapkaççının hayat ideolojisi piyangodan 100 bin dolar kazanınca baştan aşağı değişiyor. Kazandığı para ona ‘yar olmayan’ Earl, geçirdiği kazadan sonra karma ideolojisine sığınıyor. My Name Is Earl’ün başkahramanı, ‘iyilik yapıp, uygunluk bulma’ peşinde…

Oyuncular: Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly

Yaratıcı: Gregory Thomas Garcia

Macera Dizi Önerileri

Vikings (2013-2020)

 • IMDb: 8,5

Özet: Tarihi dizi olarak başlayan dev imal, Avrupa tarihinin efsanevi figürlerini ekrana getiriyor. 8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçen dizi, kolay bir çiftçiyken mert bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin hikayesini ekranlara taşıyor. Savaş Yaradanı Odin’in soyundan geldiğine inanılan Ragnor’un acımasız ve korkusuz adamlarıyla birlikte denizlerle olan imtihanını seyrederken; savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler’in çok az işlenmiş ilgi cazibeli kültürüne daima birlikte şahit oluyoruz.

Oyuncular: Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Alexander Ludwig

Yaratıcı: Michael Hirst

Shadow and Bone (2021 – )

 • IMDb: 7,6

Özet: Shadow and Bone, hiçbir yerde göremeyeceğiniz fantastik bir dünyanın kapılarını aralıyor. Leigh Bardugo imzalı romandan uyarlanan fantastik dizi, Lights Out, Arrival ve Bird Box üzere üretimlerden tanıdığımız Eric Heisserer tarafından ekrana taşınıyor. Muharririn ünlü Grisha cihanında geçen ‘Shadow and Bone’ bahis olarak, ikiye bölünmüş bir cihanda yırtıcı yaratıklara komşu olarak yaşayan insanları takip ediyor. İki ülkeyi birleştirebilecek sihirli bir gücün varlığını keşfeden bir asker, kendisini güçlü bir savaşın ortasında buluyor.

Oyuncular: Jessie Mei Li, Ben Barnes, Archie Renaux

Yaratıcı: Eric Heisserer

Bilim Kurgu ve Fantastik Dizi Önerileri

Westworld (2016 – )

 • IMDb: 8,6

Özet: Jonathan Nolan’ın zihin açıcı bilim kurgu dizisi, beşerler tarafından yapılan kurmaca bir dünyayı husus alıyor. Karanlık bir gelecekte geçecek dizi, varlıklı bölüme hitap eden bir cümbüş parkını yer edinecek. Yapay zekaların kullanıldığı, gelen ziyaretçilerin katılabildiği oyunlarla dolu bu parkta; yırtıcı batı macerası sunan kısımda bir sorun ortaya çıkacak. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancıdan kurtulmaya çalışacaklar.

Oyuncular: Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Ed Harris

Yaratıcı: Lisa Joy, Jonathan Nolan

Orphan Black (2013-2017)

 • IMDb: 8,3

Özet: Emmy Ödüllü bilim kurgu dizisinde, Tatiana Maslany oyunculuğunu resmen döktürüyor. Her şeyden ümidinizi kestiğiniz bir anda, geride bırakacağınız birileri de yokken; size tıpatıp benzeyen birinin kendini öldürdüğünü görseydiniz, ne yapardınız? Onun kimliğine bürünmeyi düşünür müydünüz mesela. Sarah biraz düşündü ve tereddüt etmeden verdi kararını, bu hayatı geride bırakacaktı. Pekala ya onu bekleyen hayat, hiç de düşündüğü üzere değilse?

Oyuncular: Tatiana Maslany, Dylan Bruce, Jordan Gavaris

Yaratıcı: Kim Coghill

Dram Dizi Önerileri

Skins (2007-2013)

 • IMDb: 8,2

Özet: Her kısımda farklı bir karaktere odaklanan gençlik dizisi Skins, çok güç hususları ekranlara getiriyor. Sıradan gençlik dizilerinden gına mı geldi? Tek sıkıntıları, o gün ne giyecekleri olan güçlü bebeleri izlemekten sıkıldınız mı? Dedikoducu kızlar, bayık bakışlar, kimin eli kimin cebinde durumları artık size cazibeli gelmiyor mu? O vakit gelin sizi Skins ile tanıştıralım… 2007 başında İngiltere’nin E4 kanalında yayınlanmaya başlayan Skins, Bristol’da yaşayan gençlerin hayatlarına odaklanıyor. Gençlerin hiçbiri de sütten çıkmış ak kaşık değil. Biri anoreksik, biri öğretmeniyle yatıyor, bir oburu müslüman ve en yakın arkadaşının gay olmasını ailesine nasıl açıklayacağını düşünüyor ve bu liste uzayıp gidiyor. Anlayacağınız her birinin önemli sorunları var. 

Oyuncular: Kaya Scodelario, Nicholas Hoult, Joe Dempsie

Yaratıcı: Jamie Brittain, Bryan Elsley

I Am Not Okay with This (2020)

 • IMDb: 7,5

Özet: İzlerken uygun hissedeceğiniz gençlik dizisi, harika güçleri olan Sydney Novak’ı mevzu alıyor. I Am Not Okay With This, telekinetik güçlere sahip olan bir gencin ömrüne odaklanıyor. 15 yaşında Sydney, telekinetik güçlere sahip olan bir gençtir. Lise öğrencisi olan Sydney, bir yandan yeni yeni ortaya çıkan güçlerini keşfetmeye çalışırken bir yandan da hayatını yoluna koymak için uğraşlar. Lise hayatının, alevli ilgilerin ve cinselliğin kuvvetli yollarında ilerleyen Sydney, bu süreçte birbirinden farklı maceralara sürüklenir.

Oyuncular: Sophia Lillis, Wyatt Oleff, Sofia Bryant

Yaratıcı: Jonathan Entwistle, Christy Hall

Suç Dizi Önerileri

Mindhunter (2017-2019)

 • IMDb: 8,6

Özet: Yarattığı ruhsal tesirle izleyenleri alt üst eden bu güçlü imal, David Fincher imzası taşıyor. FBI’ın özel bir ünitesinde misyonlu casus Holden Ford ve ortağı Bill Tench makus şöhretli seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırmaya başlar. Acımasız olayları soruşturdukça yeni profil çıkarma teknikleri geliştirirler. 

Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv

Yaratıcı: Joe Penhall

Masum (2017)

 • IMDb: 8,4

Özet: Şahane oyuncu Haluk Bilginer’i başrolünde izlediğimiz üretim, bir hatası mevzu alıyor. Emekli Komiser Cevdet ve karısı, ömürlerinin son yıllarını kentten uzaktaki küçük çiftlik meskenlerinde huzur içinde geçirmektedirler. Ta ki küçük oğulları bir gece yarısı vahim bir haberle konuta gelene kadar…

Oyuncular: Haluk Bilginer, Işık Sürer, Ali Atay

Yaratıcı: Berkun Oya

Belgesel Dizi Önerileri

Formula 1: Drive to Survive (2019 – )

 • IMDb: 8,6

Özet: Dünyanın ilgiyle takip ettiği yarışın perde ardına şahit olmak ister misiniz? Mini belgesel serisi formatında ekrana taşınan Formula 1: Drive to Survive, bol ödüllü Amy ve Senna belgesellerinin üretimcisinin imzasını taşıyor. Formula 1’in perde gerisinde yaşananların izini süren belgesel dizi, seyirciyi şoförlerin gündelik hayatta karşılaştıkları durumlarla ve yarış pistlerinde yaşadıkları olaylarla buluşturuyor.

Oyuncular: Jack Nicholls, Lewis Hamilton, Charles Leclerc

Yaratıcı: Martin Webb

Wild Wild Country (2018)

 • IMDb: 8,1

Özet: Wild Wild Country, dünya çapında tartışma yaratan guru Osho’ya odaklanıyor. 1981 yılında bir Hint gurusu, Oregon çölünde 64 bin hektarlık bir alana ütopik bir kent kumayı planlar. Kent kurulmaya başladıktan birkaç yıl sonra lokal halkla külfetler yaşanmaya başlar. Durum bir terör saldırısı haline geldiğinde ise ulusal çapta bir sorun haline dönüşür.

Oyuncular: Ma Anand Sheela, Philip Toelkes, Jane Stork

Yaratıcı: Chapman Way, Maclain Way

Onedio App’ten kopmamak ve birçok kategoriden bildirim almak için;

Mobil uygulamayı bu linkten telefonunuza indirebilirsiniz.