Bitcoin Uzmanlarının Gelecek İçin Tahmini Nedir?

(Bu içerik yatırım tavsiyesi değildir.)

Son 1 haftada Bitcoin, tahminen de yaşadığı en büyük ve en süratli düşüşlerden birini yaşadı ve bütün kripto para borsacılarının ellerini ayaklarına doladı. Bundan 6 gün evvel 25.000 direnç noktasının altına düşen Bitcoin, geçtiğimiz gün ile birlikte 20.000 doların altına düştü.

Dün 18.000 dolar düzeyine kadar gerileyen Bitcoin, bugün 19.000 dolardan süreç görmekte lakin Bitcoin bu stabil olmayan durumu kaygı verici. Pekala Bitcoin uzmanlarının kripto para ünitesinin geleceği hakkındaki yorumları neler?

Uzmanlar Bitcoin’in geleceği için pek iç açıcı konuşmuyor

Bitcoin’in 20.000 doların atlına düşmesinden ötürü yatırımcılar bir oldukça gergin. Beşerler kripto para ünitesinin ne kadar düşeceğini kestiremiyor. Kripto para tahlilcisi ve CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, bahse dair uzman görüşlerini sundu.

Söylemeliyiz ki görüşleri pek iç açıcı değil. Ju’nun dediğine nazaran Coinvase’den Bitfinex’e 15.000 BTC girişi olmuş. Kripto hedge fonları da uzun konumlar için teminatları doldurmuş. Uzmanın dediğine nazaran kripto para borsaları, müşterilerinin satış buyruklarını uygulayabilmek için likidite doldurmuş. Bu sebeple kendisi, Bitcoin’in kısa vadede daha da düşeceğini belirtti.

Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

(Bu içerik yatırım tavsiyesi değildir.)