Bir Apple cihazı daha klasik ürünler listesine alınıyor

Amerikalı teknoloji devi Apple, uzun müddettir uygulamada olduğu klasik eserler listesi siyaseti ile hangi eserlere ne kadar mühlet daha tamir / servis dayanağı sunacağını kesin bir halde gösteriyor. Aslında Apple markalı eserlerin hangisinin bu listeye gireceğini anlamak da hiç güç değil.

Apple, satış ve dağıtımı 5 yıldan uzun fakat 7 yıldan kısa bir mühlet evvel sonlanmış olan eserleri Apple Klasik ürünleri listesine alıyor ve bunlara bir mühlet daha belirli kaideler altında servis hizmeti sunmaya devam ediyor. Öte yandan mühlet 7 yılı aştığı vakit eser bu listeden çıkarılarak satıştan kaldırılmış aygıtlar listesine ekleniyor ve artık Apple bu eserlere rastgele bir servis hizmeti sağlamıyor.

Bir Apple aygıtı daha klasik eserler listesine alınıyor

İşte 2016 yılında satış ve dağıtımına son verilen Touch Bar’a sahip birinci MacBook Pro’da bu yıl sonunda 5 yıldan uzun müddettir satışta olmaması nedeniyle klasik eserler ortasında listelenmeye başlayacak. Yani bunun manası, eser bu listeye girdikten sonra lakin ilgili serviste talep edilen yedek modülün olması halinde servis hakkı tanınacak.

Apple siyasetlerinde rastgele bir değişiklik olmazsa, 2 yıl sonra ise artık Touch Bar’a sahip birinci MacBook Pro modelleri hiçbir biçimde Apple yetkili servislerinde tamir edilemeyecek.