Asus taşınabilir OLED monitör yapacak!

Teknoloji süratli bir halde gelişmeye ve geliştikçe de daha evvel hiç muhtaçlık olarak görülmeyen şeylerin, aslında ne kadar yararlı olabileceğini göstermeye devam ediyor. Bunun en hoş örneklerinden biri de kuşkusuz son vakitlerde daima duymaya başladığımız taşınabilir monitörlerdir.

Yakın bir vakte kadar birçok kişinin varlığından bile habersiz olduğu taşınabilir monitörler; LG, Samsung ve şimdide Asus üzere markaların yatırımlarıyla günbegün büyümeye devam ediyor. Bu pazarın son oyuncusu olan Asus ZenScreen OLED MQ16AH, bugün itibariyle tanıtılarak satışa sunuldu.

Yeni taşınabilir monitöre baktığımız vakit, birinci dikkatimizi çeken şey isminde de yer alan OLED panel özelliği. 15,6 inç büyüklüğünde olan ve Full HD çözünürlük sunan bu monitör, 358,7 mm x 226, 15 mm x 8,95mm ebatlarında bir büyüklüğe sahip. Ayrıyeten 650gram yüke sahip Asus ZenScreen OLED MQ16AH, kelam konusu fizikî özellikleriyle gereksinimleri ziyadesiyle karşılayabileceğe benziyor.

Asus taşınabilir OLED monitör yapacak!

Kullanıcılarına 10-bit 1,07 milyar renk sunan Asus ZenScreen, ayrıyeten HDR10 takviyesiyle harmanlanmış 360 nit parlaklık düzeyine sahip. 60Hz’lik yenileme suratı tatmin edici seviyede olan monitörün yansıma mühleti ise 1ms olarak belirtilmiş.

İster HDMI ister USB Type-C kontağıyla kullanılabilen OLED MQ16AH, USB Type-C üzerinden kullanılmak istenildiğinde hem imaj transferi sağlıyor hem de güç gereksinimini karşılıyor. HDMI üzerinden imaj alınmak istenildiğinde ise, gücün USB Type-C’den çekilmesi gerekecek. Şayet bu monitörü satın almak isterseniz, satış fiyatının global pazarda 399 dolar olduğunu bilmelisiniz.